Můj blog, můj hrad.

7. září 2011 v 20:56 | Cherri |  ♥ Deníček
Dlouho jsem nepřispěla. Neměla jsem důvod, ani potřebu, něco psát. Ale dneska jsem se rozčílila a pořádně.
V dnešní době nemáme právo na vlastní názor. Ano, mluvím o dnešním letadlovém neštěstí, kdy zahynuli hokejisti a mimojiné i "obyčejní" lidé!

Budete všichni řvát, že nejsem vlastenec. Že o tom nic nevím. Dokonce, že se mám i odstěhovat z ČR, že tu nikomu chybět nebudu (ano, i to už jsem si přečetla). Ale milí čtenáři.. Představte si; oni ti hokejisté byli jen obyčejní lidé.. Měli snad nějakou super - schopnost? Vyrobili snad něco pro vědu? Něco prospěšné pro lidstvo?
Vyhráli MS. Ok, zásluha. Ale nic to nemění na tom, že to byli obyčejní smrtelníci. Nechápu ty neustále narůstající počty skupin na facebooku typu "Rachůnek, Vašíček, Marek - R.I.P", popř. "‎!!! ZÍTRA VŠICHNI DO ŠKOL V ČERNÝCH TRIKÁCH JAKO VZDÁNÍ UCTY NAŠIM HOKEJISTŮM!!! NEMUSÍ BÝT UPLNĚ ČERNÉ ALE NECHOD'TE PROSÍM V BAREVNÝCH TRIKÁCH!!!".
Je mi jich líto. Líto jejich krátkých životů. Jejich rodin. Však měli i děti. Ale proč.. proč z nich děláte něco, co nebyli? Nikdo už nekouká na to, že v tom letadle byli i obyčejní lidé. Důležité je, že zemřeli oni (myšleno, že vám záleží na nich víc, než na ostatních). Děcka, vždyť nevíte, co to bylo za lidi. Jestli to byli alkoholici, úchyláci, jestli měli rádi knihy, co říkali na globální oteplování ... Nevíte o nich nic.. Jen, že nás reprezentovali a vyhráli. Jo, byli to borci.
Nejvíc mě štve, že nikdo z lidí, se kterými jsem se o tom bavila (asi až na 6 výjimek) nedokáže uznat můj názor. Všichni jste najednou strašný fanoušci hokeje, i když jste před jejich smrtí neznali jediného hokejistu. Celou dobu MS jste to nesledovali a až, když vyhráli, jste začali hrozně dělat, jaký jste fanoušci a "jó, jsme nejlepší! Jsme Češi!", i když jste pro to sami nehnuli ani brvou. Je to to samé, jako když zemřel Michael Jackson. I ti, co ho za jeho života neposlouchali, byli jeho největšími fandy.
Nejsem fanoušek hokeje. Nesledovala jsem MS. Neoslavovala jsem výhru. Nepláču pro jejich smrt. Vážím si jich jako lidských bytostí.

Budiž vám zem lehká, kluci. Najděte brzy svůj klid duše.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Aiko ^_^ Aiko ^_^ | Web | 7. září 2011 v 22:18 | Reagovat

Kdybych náhodou nezahlídla titulek na seznam.cz, tak ani nevím, že se něco stalo.
Ale souhlasím s tím, jak někteří reagují s jakýsim zpožděním. Náhle jsou fanoušci kde čeho.
A k samotné události - mě taky hokej jaktěživ nezajímal, ale budu ještě "zlejší" -> zprávy tohoto typu na internetu/v rádiu/televizi ignoruju. Přiznám se bez mučení, že více mě zajímají životy a osudy zvířat.

2 Vrána Vrána | 7. září 2011 v 23:53 | Reagovat

Úplně souhlasím. Přesně to stejný si o tom taky myslím. Z lidí, co je jim líto jejich smrti se jen pár zajímalo víc o hokej, tudíž chápu, že jako fanoušky je to vážně mrzí, ale půlka viděla maximálně mistrovství světa a teď se tváří jakoby měli jejich plakáty v pokoji...

3 KK KK | E-mail | Web | 8. září 2011 v 0:51 | Reagovat

no, mě to taky mrzí, že se veškerá attention zaměřuje na tyhlety celebrity. Je mi líto všech, co byli v tom letadle. Ty skupiny na FB jsou vážně spíš pro děcka a pro fanoušky hokeje. Já jsem tyhle jména vůbec nezńala, nekoukám na hokej ani nic podobného (fotbal XD). Jacksona jsem neposlouchala před smrtí ani po ní, a pořád o něm smýšlím stejně. Myslím, že je to davové šílenství a pozornost médií, co z lidí udělá najednou fanoušky. Neodsuzuju to, myslím, že je to normální, jen to nějak nesdílím. Koho mi třeba bylo opravdu hodně líto, byla Amy Winehouse. Ačkoliv jsem ji tolik neposlouchala, byla mi vždycky tak nějak sympatická a blízká.

4 Myra Myra | 8. září 2011 v 9:05 | Reagovat

Mě přijde pokrytecký hlásit zděšení a soustrast a skupiny na fb úplně stejně jako to, že to někoho tak hrozně rozčiluje, že na to musí reagovat. (Teď to nemyslím jenom na tebe, ale všeobecně - jeden klučina mi co 15 minut spamoval zeď výlevy typu "tak co, kdo mi ještě řekne že jsem hovado, když mě serete hokejistama?")
Když nejsem fanda, netýká se mě to, pomyslím na upřímnou soustrast nebo tak něco a neseru se do toho z jedný nebo z druhý strany barikády, ne...

5 Elizabetha Elizabetha | 8. září 2011 v 11:16 | Reagovat

Souhlasím s článek a i s Myrou, pro zmíněnou Amy Winehouse takových skupin nebylo, pro lidi co zahynuli dneska po srážce s náklaďákem není žádná, pro lidi které zmlátili ve "šluknovském výběžku" také nejsou žádné.....

Je mi líto jich, jejich rodin i rodin a ostatních v letadle ale to že budeme mít milion skupin na FB jim život nevrátí...

a souhlasím taky s Aiko - předtím si ani nevzpoměli na hokej a když získali na mistráku jiné místo než zlaté tak bylo poměrně hodně z nich naštvaných jak jsou neschopní a teď zakládají skupiny.....

6 Quiquilla Quiquilla | Web | 8. září 2011 v 20:37 | Reagovat

Ano, máš pravdu, je to jako s Michaelem Jacksonem. Najednou jsou všichni děsní fanoušci a zbláznili by se. Jako ok, není to veselý, co se stalo a nikdo nikoho nenutí, aby mu to bylo jedno, ale ani nikdo nemusí předstírat, jak ho to hrozně zajímá.
Jasně, je to smutný, ale úplně stejně je smutný to, když někdo umře při ošklivý autonehodě nebo tak, že dostane infarkt. Lidi umírají každej den a kdyby neumírali, dopadlo by to jako v Torchwoodu :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Optimalizováno pro Google Chrome 17, Mozilla Firefox 10, IE 9 a rozlišení 16:9 / ©Cherri